11 pomysłów na biznes

Potrzebujesz pomysłu na biznes? Tu znajdziesz ich kilkanaście.

Wybraliśmy tylko te przedsięwzięcia, które można rozpocząć niewielkim nakładem kosztów.

Dzisiejsi młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy, nie są tak skłonni podejmować pracę na etacie jak pokolenie ich rodziców. Szukają rozwiązań bardziej niezależnych, dających im szeroko pojętą swobodę oraz, co najważniejsze, umożliwiających zarobienie pieniędzy.

Także w pokoleniu trzydziesto-, czterdziestolatków wiele osób czuje się wypalonych pracą na etacie, w korporacji, w sztywno określonych regułach. Rozglądają się za czymś co mogliby robić na własny rachunek, z domu, lub po prostu wykorzystać działalność jako dodatkowe źródło dochodu.

Okazuje się, że jest sporo możliwości rozpoczęcia własnego biznesu, bez wielkich nakładów finansowych. Trzeba natomiast podjąć ryzyko i nastawić się na ciężką pracę.

 1. Serwis sprzątający

W tej działalności można się ukierunkować na kilku różnych odbiorców, w zależności od preferowanych godzin pracy. Zasadniczo sprzątanie odbywa się wówczas, gdy pomieszczenia są puste. Gdy wybierzesz sprzątanie biur, praca będzie w godzinach popołudniowych lub nawet nocnych. Sprzątanie domów i mieszkań raczej odbywa się w ciągu dnia, gdy mieszkańcy są w pracy lub w szkole. Tu najlepszą rekomendacją jest poczta pantoflowa. Nie ma potrzeby wydawać środków na ogłoszenia, tylko dobrze wykonać pracę, a szybko zyskamy klientów.

 1. Serwis rowerowy/narciarski

Działalność nie wymagająca wielu nakładów, a dla entuzjastów dwóch kółek połączenie przyjemnego z pożytecznym. Po sezonie użytkowania rowerów możemy zaoferować usługę zabezpieczenia roweru na zimę i przechowania. W czasie zimy można serwisować narty i inny sprzęt zimowy, a na wiosnę zaproponować przechowanie nart do zimy. Biznes się kręci cały rok.

 1. Doradca stylu

Jeśli lubisz modę i przeczesywanie stojaków z ubraniami i dostrzegasz, że coś z ubrań ludzi, których mijasz nie harmonizuje, możesz zająć się doradztwem w zakresie mody. Wybierasz się z klientem na zakupy i pomagasz mu dobrać garderobę tak, aby wszystko do siebie pasowało, klient wyglądał dobrze i, co ważne, swobodnie się czuł w wybranych przez ciebie ubraniach. Zastartowanie z biznesem może być poprzedzone prowadzeniem bloga o modzie, co uwiarygodni twoją znajomość tej nie zawsze łatwej sztuki.

 1. Trener personalny

To propozycja nie tylko dla osób, które profesjonalnie zajmują się sportem, ale nawet bardziej dla kogoś pozytywnie zakręconego w temacie zdrowego trybu życia. Trener personalny nie tylko ustawia plan aktywności fizycznej, ale także powinien doradzić w kwestii zdrowej diety, a to może się okazać bardziej wymagające niż plan ćwiczeń. Prowadząc taką aktywność zawodową powinniśmy mieć własną stronę internetową, ale równie ważna będzie poczta pantoflowa, czyli polecenie usług przez klienta kolejnym.

 1. Grafik komputerowy

Ulotki, plakaty, biuletyny, reklamy… jest wiele projektów, które wymagają ręki grafika komputerowego. W celu rozpoczęcia dobrze jest nabrać doświadczenia projektując dla siebie lub znajomych np. zaproszenia na urodziny. Rozpoczynając tego typu działalność będziemy potrzebowali w miarę silnego komputera, program graficzny i chęci do nauki i doskonalenia. Możemy rozpocząć z budżetem rzędu 3 – 5 tysięcy złotych.

 1. Przeprowadzki

Coraz więcej osób zmienia miejsce zamieszkania, nie tylko z miasta do miasta, ale również z mniejszego mieszkania do większego. Nie każdy ma duży samochód, aby przewieźć sofę czy szafkę. Tu rozwiązaniem jest firma świadcząca usługi przeprowadzki. Podstawowym kosztem rozpoczęcia działalności będzie zakup samochodu o dużej przestrzeni ładunkowej.

 1. Szkolenie psów

W Polsce niemal w każdym domu jest pies. Właściciele dbają o swoich pupili coraz bardziej, dopieszczają, kupują specjalistyczne karmy, chodzą z nimi do fryzjera. Chcą również, aby ich czworonożni przyjaciele byli poukładani i znali przynajmniej kilka sztuczek. Tu jest przestrzeń na wyspecjalizowanie się w tresurze psów. Konieczne będzie przejście właściwego kursu.

 1. Dekorator wnętrz

Zamień swój talent na pieniądze. Wiesz co jest modne, co się ludziom podoba, które wnętrza przykuwają uwagę. Spróbuj swoich sił w roli dekoratora wnętrz. Do podjęcia działalności powinieneś dysponować małym biurem, komputerem i programem. Interesować się trendami i być na bieżąco z tym co oferuje rynek. Pomocne byłoby ukończenie kursu.

 1. Usługi kominiarskie

Działalność związana jest przede wszystkim ze sprawdzaniem czy przewody kominowe są drożne. Usługi te potrzebne są w zasadzie wszędzie: w domach, blokach, zakładach produkcyjnych. Najlepsze przygotowanie do zawodu uzyskasz wykonując tą pracę – od czyszczenia kominów do inspekcji stanu technicznego.

 1. Wstawianie aukcji na Allegro

Handel internetowy jest kanałem docierania do klienta, który rozwija się co roku w tempie dwucyfrowym. Wiele firm tylko na tym sposobie dotarcia do klienta opiera swój biznes. Jednak aby sprzedać trzeba wystawić produkt na aukcję, zrobić zdjęcie, przygotować opis, sprawdzić ceny konkurencji. Pochłania to ogromną ilość czasu. Dlatego firmy często zlecają tą działalność na zewnątrz. Do zakładania aukcji potrzebny jest komputer i dostęp do Internetu. Pracę można wykonywać z domu.

 1. Pisanie artykułów dla serwisów internetowych

Masz jakieś hobby, pasję, wykształcenie w jakimś kierunku? Możesz to wykorzystać do pisania artykułów na ten temat. Portale internetowe potrzebują dopływu treści i płacą za dobre artykuły. Gdy się sprawdzisz możesz podpisać stałą umowę.