5 rzeczy, które robią milionerzy, a większość ludzi nie

 

Większość ludzi uważa, że zostanie milionerem oznacza, że można osiąść na laurach, przestać pracować, gdyż pieniądze same już będą się pomnażać i generalnie korzystać z życia.

Rzeczywistość jak zwykle różni się od wyobrażeń.

Osiągnięcie statusu milionera wymaga utrzymania zarobionych pieniędzy i dalszego pomnażania, gdyż zgodnie ze starą zasadą – „kto stoi w miejscu ten się cofa”.

 

Jak więc działają ludzie, którzy osiągnęli sukces finansowy. Oto kilka zasad.

 

  1. Milionerzy pracują ciężko

Wielu ludzi sądzi, że wygrana na loterii jest sukcesem na zawsze. Niestety, statystyki wskazują, że aż 90% ludzi, którzy wygrali znaczące sumy na loterii w ciągu 5 lat tracą wszystko i wracają do statusu z przed wygranej.

Prawdziwi ludzie sukcesu, wiedzą, że drogi na skróty nie ma. Jest tylko ciężka praca w dążeniu do obranego celu.

Trzeba wielu godzin nauki, treningu i prób, aby być dobrym w swoim fachu. Zamiast spędzać czas przed telewizorem czy przy grze komputerowej, konieczna jest praca nad wiedzą i umiejętnościami.

Postawienie pracy na pierwszym miejscu po czasie się opłaci. Będziesz tam gdzie chcesz być.

 

  1. Milionerzy są skupieni na zadaniu

Pracować ciężko nie zawsze oznacza pracować skutecznie.

Znacie ludzi, którzy często przeskakują z jednego pomysłu na następny, żadnego przy tym nie realizując dobrze, albo wcale? Wszyscy chcą być bogaci, ale ludzie, którzy nie mogą wybrać swojej ścieżki i na niej się skupić, nie będą.

Należy wybrać jedną ścieżkę i w niej się rozwijać. Czy to będzie handel, naprawianie samochodów, gastronomia czy pisanie książek.

 

  1. Milionerzy ostrożnie podejmują ryzyko

Każda podejmowana działalność wiąże się z ryzykiem niepowodzenia, utraty pieniędzy czy reputacji.

Ryzyka nie da się pominąć, ale można je utrzymać w ryzach. Jednym z najprostszych narzędzi jest oznaczenie stosunku ryzyka do nagrody. Należy oszacować jak duże ryzyko wiąże się z podjęciem danej działalności w porównaniu z potencjalnymi zyskami.

Zasadę tą można szeroko stosować w swoim życiu – jeżeli istnieje większe ryzyko, niż spodziewany zysk, trzymamy się z dala. Natomiast gdy możliwa jest nagroda przewyższająca potencjalne ryzyko, może być to dobra okazja i trzeba w to wejść.

 

  1. Milionerzy są hojni

Moja babcia, choć milionerką nie była, mówiła: „Gdy komuś coś dasz, po czasie wróci to do ciebie zwielokrotnione”. Z początku nie rozumiałam tych słów, ale teraz wiem jak głęboką prawdę zawierają. Aby się o tym przekonać potrzebna jest jednak cierpliwość i spostrzegawczość, gdyż nie każdy kto daje chce to pokazywać lub mówić, że to z wdzięczności.

Bogaci ludzie też to wiedzą, zakładają więc fundacje, przez które pomagają potrzebującym, na różnych polach – bezdomnym, studentom, chorym.

 

  1. Milionerzy nigdy nie przestają się uczyć

To ważne. Człowiek sukcesu, uczy się całe życie, gdyż szuka nowych rozwiązań i możliwości rozwoju na swoim polu. Czyta książki, przegląda gazety i Internet, rozmawia z ludźmi, którzy mogą mieć interesującą go wiedzę.

 

Które z tych nawyków są Ci znane, a które dopiero powinieneś wdrożyć do swojego postępowania? Im bardziej będziesz się starać tym większa Twoja szansa na osiągnięcie tego o czym marzysz. Powodzenia!